VÍTÁ VÁS
lázeňské ubytování "U promenády"

Lázeňské ubytování U promenády se nachází v jednom z nejvíce okouzlujících lázeňských měst. Romantika v samém srdci Jesenicka s nádechem lázeňského prostředí plného klidu, pohody a pozitivní energie, která ohromí Vaše smysly a blahodárně zapůsobí na Vaše dušení zdraví.

Lázeńské ubytování se nachází v samém centru Priessnitzových léčebných lázní s krásným výhledem na hřebeny Jeseníků. Pokoje nabízí komfortní zázemí s TV SAT + WIFI a jsou kompletně vybaveny. Samozřejmostí je kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou, sporákem, lednicí, toustovačem a varnou konvicí. Ručníky a ložní prádlo jsou v ceně. Parkování je možno zajistit přímo u domu pro dvě auta nebo v blízkosti. 

Oblast je oblíbená pro pěší turistiku a cykloturistiku. Dokonalá lázeňská architektura v duchu přírody Vás nadchne a nabije potřebnou energií. Unikátní Balneoterapie Vincenze Priessnitze je místo, které musíte během svého pobytu navštívit. 

Mohlo by Vás zajímat
Historie lázní v Jeseníku

Historie lázní v Jeseníku

Na kopci nad dnešním Jeseníkem, dříve Frývaldovem, stávala osada Gräfenberk, jejíž obyvatelé se po staletí živili lesnictvím a zemědělstvím. V roce 1822 zde zásluhou místního rodáka Vincenze Priessnitze vznikl první moderní vodoléčebný ústav na světě. Během následujících let a desetiletí se z něj staly světoznámé lázně a vzor pro nadšené příznivce vodoléčby z celé Evropy. Na Gräfenberk přijížděli hosté z Vídně, Paříže, Berlína, Londýna, i ze zámoří, mezi návštěvníky byly hojně zastoupeny i nejvyšší společenské vrstvy. V r

Fenomén Priessnitz

Fenomén Priessnitz

Nekončící inspirace, fenomén přírodního léčitelství, dnešními slovy bychom mohli říci guru světové hydroterapie – tím vším je Vincenz Priessnitz. Osobnost, která do Jeseníku přiváděla příslušníky evropských šlechtických rodů, umělce, lékaře celého starého kontinentu. Osobnost, díky které osadu Gräfenberk nad Jeseníkem znal celý tehdejší svět.

Priessnitzovo kulturní dědictví

Priessnitzovo kulturní dědictví

Kulturněhistorickou hodnotu Priessnitzova odkazu potvrdil jeho zápis na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Priessnitzův odkaz se na tento prestižní seznam dostal jako první reprezentant nehmotného dědictví Olomouckého kraje.

Priessnitzovy metody

Priessnitzovy metody

Na základě dochovaných archivních materiálů jsou do současné doby používány některé původní metody Vincenze Priessnitze, jejichž účinek je historicky ověřen.